Yurtdışında Mesleki Dil Eğitimi - Mesleki Dil Eğitimi Nedir


Mesleki Dil Eğitimi, kişi eğitimini aldığı mesleğine uygun yabancı dil bilgisini, gerekli jargonları, iletişim biçimlerini, sunuş ve ifade yöntemlerini ilerletmesidir. Bu sayede yabancı dil üzerindeki hakimiyeti önemli ölçüde artar. Kişiye mesleki dil eğitimi kurslarının sağladığı bir başka kazanç da mesleğinde öğrendiği yabancı dilin nasıl kullanacağı, iletişim ve sunumda nasıl hayata geçireceğidir.
İşadamlarına yönelik İş İngilizcesi programları, avukatlar için Hukuk İngilizcesi, pilotlar için Havacılık İngilizcesi, tıp öğrencileri veya doktorlar için Tıp İngilizcesi, ingilizce öğretmenleri için DELTA ve CELTA programları, sunulan eğitimlerden sadece bazılarıdır.

Mesleki dil eğitimi  kişinin eğitimini aldığı konuya özgü İngilizce, Almanca veya herhangi bir dilde profesyonel ve diplomatik alanda öne geçmesini sağlar. Kişi, alanına özgü terimlerin doğru yerde ve doğru zamanda kullanmasını öğrenir; imajını arttırır. Bu nedenle mesleki dil eğitim programında, iş yazışmaları, resmi yazışma teknikleri, ofis dili, toplantı dili, uluslararası ticaret, iş sunumları gibi konularla birlikte terminoloji detaylı olarak ele alınmaktadır. Bu kurslarda resmi yazışmalar, e-posta yazma, rapor düzenleme, toplantılara etkin katılımda bulunma, telefon görüşmeleri, iş sözleşmeleri gibi konularda becerilerinizi en iyi şekilde geliştirebilirsiniz.

Yurtdışında mesleki dil eğitimi almak isteyen kişilerin amacı, almış oldukları eğitim ile sahip oldukları mesleki bilgileri, yabancı dillerini de doğal ve akıcı konuşma yeteneği kazanarak kariyerlerine katkı sağlamaktır.
Günümüzde dil eğitimin önemi tartışılmaz. Seçmiş olduğumuz ve eğitimini aldığımız branşa göre yurt dışına alacağımız mesleki dil eğitimi ülkemize döndüğümüzde bize daha farklı iş alanları açmasının yanında, özgeçmiş bilgilerimizi daha kuvvetli yapar.
Bu programlar, POSEIDON Yurtdışı Eğitim olarak halihazırda TÜRKİYE Resmi Temsilciliğini yaptığımız dil okullarımızda İngiltere, Amerika, Kanada başta olmak üzere 20 kadar ülkede 200den fazla okulumuzda, özel sınıflarda verilmektedir. Bu eğitimler, dil okulları Genel ve Yoğun eğitim programlarına oranla çok daha küçük sınıflarda sunulur.
Yurtdışı eğitim, yurtdışı mesleki dil kursları, yurtdışında mesleki dil eğitimi, iş ingilizcesi, işadamları için ingilizce, hukuk ingilizcesi, CELTA, DELTA, teachers training kursları, tıp ingilizcesi, yurtdışı yabancı dil, mesleki İngilizce kursları